Wybierz język:
Polski
English
Kontakt: tel. +48 22 424 70 83, +48 609 046 802
Aktualności

Nieprawdopodobne zakończenie sezonu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge z dogrywką święcącymi piłkami.

To było rewelacyjne podsumowanie cyklu, który trwał od kwietnia do października. Na decydujące starcie stawili się wszyscy pretendenci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Emocji nie brakowało do ostatniego dołka, a najwięcej ich było w kategorii GreenCard kobiet, gdzie do wyłonienia zwyciężczyni cyklu potrzebna była dogrywka. A ta odbyła się po zmroku – świecącymi piłkami, na oświetlony green i z kibicami podążającymi za każdym uderzeniem. Turniej w GreenCard kobiet wygrała Kasia Smoter, a zwyciężczynią cyklu została Czesława Kempińska.

W GreenCard mężczyzn Adam Burda, Paweł Wypych i Bernard Szymański ukończyli rywalizację w październikowym turnieju z takim samym wynikiem, a o kolejności zadecydował countback. Adam Burda, wygrywając ostatni turniej, przypieczętował triumf w tej kategorii w klasyfikacji generalnej.

Marcin Czarnecki wygrał październikowy turniej Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge w kategorii 26,5-36,0, a najlepszym graczem w przekroju całego sezonu był Krzysztof Jezierski, który tylko raz na sześć startów zajął miejsce niższe niż w czołowej dwójce.

W klasyfikacji generalnej kategorii 0-26,4 triumfował Piotr Błędziński, ale ostatniego turnieju sezonu nie wygrał. Lepsze wyniki osiągnęli Jacek Krukowski i Piotr Lenard.

Moc nagród i podziękowań

Październikowy turniej kończył sezon, więc uczestnicy Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge wrócili do domu z rękami pełnymi nagród. Oprócz wyróżnienia najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach i konkursach dodatkowych, nagrodziliśmy też zwycięzców cyklu oraz zawodników, którzy uplasowali się w czołowych trójkach swoich kategorii na koniec sezonu.

„W imieniu marki Audi dziękuję wszystkim uczestnikom turniejów Audi Pitch&Putt Wilanów Challenge za wspaniałą atmosferę i sportową rywalizację. Gratuluję zwycięzcom. Cieszymy się, że możemy wspierać cykl, który promuje grę w golfa i wspiera graczy w stawianiu pierwszych kroków w rywalizacji.” Małgorzata Stachowska, Kierownik ds. komunikacji Audi.

Chcielibyśmy pogratulować zwycięzcom i podziękować wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w Audi Pitch & Putt w sezonie 2019. Szczególne podziękowania należą się marce Audi – sponsorowi tytularnemu cyklu i fundatorowi nagród. Dziękujemy Royal Golf  Club Wilanów za patronat, a wszystkim pracownikom Golf Parks Poland za zaangażowanie w organizację całego cyklu.

Sezon 2020 w planach

W 2019 roku w 97 golfistów wystartowało w przynajmniej jednym turnieju cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Prawie połowa z nich rywalizowała w kategoriach GreenCard, co jest dowodem na to, że to świetna forma rywalizacji na początek golfowej przygody. Cieszymy się, że instruktorzy polecają tę formę rywalizacji swoim podopiecznym. W 2019 roku, którego uczniowie walczyli do ostatnich zawodów o triumf w poszczególnych klasyfikacjach generalnych.

W sezonie 2020 planujemy dalszy rozwój cyklu i powrót do rywalizacji w kategorii juniorskiej.

ZWYCIĘZCY CYKLU AUDI PITCH & PUTT WILANÓW CHALLENGE 2019

HCP 0-26,4 – Piotr Błędziński (137 pkt)
HCP 26,5-36,0 – Krzysztof Jezierski (134 pkt)
GrennCard kobiet – Czesława Kempińska (125 pkt)
GreenCard mężczyzn – Adam Burda (131 pkt)


Pełne wyniki oraz klasyfikacje generalne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge w zakładce TURNIEJE >>

Lista zwycięzców październikowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge:

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Jacek Krukowski 12,5
2 Piotr Lenard 13,5
3 Piotr Błędziński 14,5
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Marcin Czarnecki 11,2
2 Krzysztof Jezierski 12,0
3 Elina O’Higgins 14,2
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Kasia Smoter 26
2 Alexandra Smoter 28
3 Czesława Kempińska 28
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Bernard Szymański 27
2 Paweł Wypych 27
3 Adam Burda 27
Putting Competition
Kobiet Kasia Smoter 6
Mężczyzn Piotr Lenard 7 Tadeusz Szumlicz 7
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m —-
Dołek #1 – 65 m Max Smoter 611 cm
Dołek #2 – 78 m
Dołek #2 – 63 m Krzysztof Jezierski 31 cm
Dołek #3 – 54 m Rhea Wiatr 143 cm
Dołek #3 – 48 m Piotr Lenard 802 cm

INFORMACJE O AUDI PITCH&PUTT WILANÓW CHALLENGE

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników. Równolegle z każdego teeboxa prowadzony jest konkurs Closest to the Pin, a na greenie Putting Competition. Sponsorem nagród jest marka Audi.

Zobacz również

Nowe treningi: Godzina Otwarta w Wilanowie [TERMINY]

Trwa nowy cykl treningów dla dorosłych golfistów pod okiem najlepszych instruktorów Golf Parks Poland. Zapraszamy w poniedziałki o godz. 18. | więcej

Juniorskie sukcesy w Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge

Wrześniowa edycja Audi Pitch&Putt Wilanów Challenge udowodniła, że przyszłość golfa jest w dobrych rękach. A wyniki pokazują, że wszyscy zawodnicy utrzymują wysoką formę. | więcej

Golfowy Program Juniorski - jesień 2019 (zapisy, terminy)

We wrześniu rozpocznie się jesienna edycja Golfowego Programu Juniorskiego w Wilanowie. Właśnie ruszyły zapisy. | więcej