Sezon golfowy w Wilanowie rozpoczęty!

Za nami pierwszy turniej golfowy z cyklu Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge. W imprezie, która odbyła się w środę na polu Golf Parks Poland, wzięło udział 50 osób.

Zawody rozegrano na sześciu dołkach (2×3 dołki) w czterech kategoriach. Dodatkowo, przeprowadzono rozgrywkę Closest to the pin na każdym z trzech dołków oraz konkurencję Putting Competition. Początkujący adepci mogli doskonalić swoje umiejętności w akademii golfa.

W klasyfikacji handicapowej 1/3 stableford wśród kobiet triumfowała Monika Kołowrotna przed Anną Dziekan i Anną Radziszewską, która została przeniesiona z kategorii Zielonej Karty, z powodu braku zawodniczek w tej kategorii. Z kolei wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr du Château, nieznacznie wyprzedzając Jana Radziszewskiego i Franciszka Iwaniuka.

Ciekawie było również w kategorii Zielonej Karty – zwyciężył Wojciech Portnicki, drugi był Radosław Radowski, a na trzecim miejscu uplasował się Jerzy Kondej z dwoma uderzeniami straty do zwycięzcy. W kategorii Juniorów warto zwrócić uwagę na dobry wynik Ksawerego Podkańskiego, który z wynikiem 26 uderzeń, pokonał jedyną konkurentkę Melani Miękus.

Najlepszą celnością w konkurencji Closest to the pin wykazał się Marek Czecharowski. Po jego uderzeniu piłka wylądowała w odległości 1 metra i 25 centymetrów od dołka. Na dołku numer 2 – Maciej Światełko – Nachtlicht, a na trzecim – Mark Tysper, który triumfował w konkurencji Putting Competition. Najlepszą na greenie kobietą okazała się Anna Dziekan.

Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challengejest drugą edycją imprezy na obiekcie Golf Parks Poland. W ubiegłym roku, w okresie od lipca do października, zorganizowano cztery turnieje Pitch & Putt. W sezonie 2012 odbędzie się siedem turniejów, które będą rozgrywane cyklicznie, w każdą drugą środę miesiąca.