Akademia Golfa: Jak ćwiczyć puttowanie zimą

Ruszamy z cyklem treningowych wskazówek dla golfistów. Zaczynamy zimą, bo nad grą trzeba pracować przez cały rok, nawet wtedy, gdy aura nam zbytnio nie sprzyja. Razem z naszymi trenerami z Ekberg Golf Academy będziemy Wam podpowiadać, jak ćwiczyć, jak utrzymać się w formie i co robić, by czerpać z gry jak najwięcej radości i robić stałe podstępy. Pierwsza lekcja to zimowy putting z Duncanem Geogheganem.

Witajcie,

mam dla was kilka wskazówek, które pomogą Wam przygotować się na ruszający wiosną sezon golfowy. Nie zabierze Wam to zbyt wiele czasu, ale największe postępy poczynicie ćwicząc 20 minut każdego dnia.

Zaczynamy w domu. Puttowanie to najprostszy sposób, by poprawić swój handicap. Mam świetną wiadomość: dołek nie jest do niczego potrzebny 🙂

Ćwiczenie 1)

Potrzebujesz jedną piłkę oraz jedno tee. Umieść tee pół metra przed piłką. Chcemy myśleć, że to będzie długi putt, taki pięciometrowy lub jeszcze dłuższy. Spróbuj przewrócić tee, staraj się używać różnej siły swingu. Ideą tego ćwiczenia jest to, by piłka poruszała się po linii prostej. To taki „punkt wyjściowy”. Skup się na tym, byś się czuł komfortowo. Ważna jest także postawa: stopy, biodra i ramiona powinny być równoległe. Przy ścianie umieść zwinięty ręcznik, w ten sposób zredukujesz hałas. Unikniesz kłopotów z sąsiadami 😉

Ćwiczenie 2)

Krótkie putty. Możesz użyć kubeczka, tee albo, to mój faworyt, płyty CD. Umieść cztery piłki na w różnej odległości od celu. Zacznij od piłki umieszczonej najbliżej, a potem uderzaj kolejne. Kiedy jesteś blisko dołka, zwróć uwagę na to, jak kontrolujesz pozycję główki puttera i „punkt wyjścowy”. Powtórz to ćwiczenie trzykrotnie.

Ćwiczenie 3)

Teraz przećwiczymy swing podczas puttowania. Do tego ćwiczenia nie potrzebujemy w ogóle piłek. Przygotuj trzymetrowy sznurek. Umieść go 10 cm nad ziemią, żeby swobodnie móc zrobić zamach putterem pod nim. Może też użyć innego kija. Umieść putter przed kijem/sznurkiem i wykonaj swing. A teraz zrób to samo za i nad kijem/sznurkiem.

Zima to świetny czas, żeby popracować nad swoją postawą. Jeśli chcesz by Twój swing był prosty, twoja postawa powinna być pochylona nad piłką – najpierw zginaj biodra, a dopiero potem kolana. Jeśli chcesz, by swing był bardziej po łuku, Twoja postawa powinna być bardziej wyprostowana. Wykorzystaj to ćwiczenie, by znaleźć swing, który Tobie odpowiada najbardziej.

Bardzo lubię te ćwiczenia i mam nadzieję, że Tobie też sprawią sporo frajdy

Powodzenia i do następnego razu!

Pozdrawiam
Duncan

Comments are closed.