BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge nie zwalnia tempa

Blisko 40 golfistek i golfistów zagrało w lipcowym BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Pogoda była wakacyjna, ale forma grających z najwyższej półki.

Poranna ulewa sprawiła, że greeny stały się jeszcze bardziej nieprzewidywalne i piekielnie szybkie. Patrząc po kartach wyników nie było to wielkie utrudnienie, a często wręcz ułatwienie.

W kategorii mężczyzn 1/3 HCP 0-26,4 triumfował prezes Golf Parks Poland pan Janusz Herburt-Hewell, drugie miejsce zajął Michał Kopczewski, a trzeci był Grzegorz Szczypa. W kategorii 1/3 HCP 26,5-36,0 po raz kolejny w sezonie triumfował Piotr Błędziński przed Franciszkiem Iwaniukiem i Agnieszką Gregotowicz, a w kategorii Greencard wśród mężczyzn najlepszy był Piotr Morawiecki, na podium stanęli jeszcze Michał Owczarek i Bernard Szymański. Od tego sezonu panie rywalizują w oddzielnej kategorii Greecard. W lipcowym turnieju najlepsza okazała się Kasia Kopczewska, drugie miejsce przypadło Damroce Kościelak, a trzecia była Zofia Wróblewska.

W turnieju rywalizowali także nasi PRO. Wygrał z rewelacyjnym wynikiem 18 uderzeń Duncan Geoghegan, jedno uderzenie powyżej par pola mieli David Ekberg i Martin Hejger.

Emocji nie zabrakło w Putting Competition wśród mężczyzn i kobiet. W rywalizacji panów aż czterech graczy osiągnęło wynik 14 uderzeń i potrzebna była nie jedna dogrywka a dwie, w których najmniej błędów popełnił Michał Owczarek. Rywalizację kobiet wygrała Barbara Kozicka z wynikiem 14 uderzeń.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Beijing Tong Ren Tang.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Beijing Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Lista zwycięzców poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Janusz Herburt-Hewell 15 2/3
2 Michał Kopczewski 16
3 Grzegorz Szczypa 17
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Błędziński 10
2 Franciszek Iwaniuk 16
3 Agnieszka Gregotowicz 17 2/3
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Kasia Kopczewska 29
2 Damroka Kościelak 30
3 Zofia Wróblewska 30
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Piotr Morawiecki 22
2 Michał Owczarek 25
3 Bernard Szymański 25
Kategoria PRO
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Duncan Geoghegan 18
2 David Ekberg 19
3 Martin Hejger 19
Putting Competition
Kobiet Barbara Kozicka 14
Mężczyzn Michał Owczarek 14
Closest to the pin
Dołek #1 Manfred Schatovich 521 cm
Dołek #2 Krzysztof Jankowski 550 cm
Dołek #3 Manfred Schatovich 476 cm
Comments are closed.