BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge pod dyktando kobiet

Aż 17 pań wzięło udział w czerwcowym BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge. Turniej został włączony w obchody pierwszego Międzynarodowego Dnia Golfa Kobiet.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Golfa Kobiet we wszystkich kategoriach oddzielnie nagradzaliśmy kobiety i mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło aż 17 pań w trzech turniejowych kategoriach, panów było 22.

W kategorii 1/3 HCP 0-26.4 wśród pań triumfowała Anna Dziekan, która… była jedyną uczestniczką. Dziekan wygrała także Putting Competition z wynikiem 11 uderzeń na trudnym torze przygotowanym na treningowym greenie. W kategorii 1/3 HCP 26.5-36.0 kobiet najlepsza była Ewa Budner, a na podium stanęły jeszcze Agnieszka Gregotowicz i Barbara Ziółkowska. Z kolei w kategorii Greencard, w której wystartowało 13 zawodniczek, pierwsze miejsce przypadło Marii Przybysz, drugie Oliwii Boruc, a trzecie Agacie Katanie.

W kategorii mężczyzn 1/3 HCP 0-26,4 nie miał sobie równych Piotr du Chateau, drugie miejsce zajął Manfred Schatovich, a trzeci był Jacek Sidzina. W kategorii 1/3 HCP 26,5-36,0 triumfował Piotr Błędziński przed Franciszkiem Iwaniukiem i Piotrem Lenardem, a w kategorii Greencard najlepszy był Michał Owczarek, na podium stanęli jeszcze Bernard Szymański i Tadeusz Brdyś.

W turnieju rywalizowali także nasi PRO. Wygrał z wynikiem 19 uderzeń David Ekberg, 22 uderzenia dały drugie miejsce Piotrowi Ragankiewiczowi, a trzeci był Duncan Geoghegan (23 uderzenia).

Emocji nie zabrakło w Putting Competition wśród mężczyzn. Aż sześciu graczy osiągnęło wynik 13 uderzeń i potrzebna była dogrywka, którą we wspaniałym stylu wygrał Michał Kopczewski.

W trakcie turnieju odbyła się prezentacja parzenia herbaty wraz z degustacją, którą przygotował Beijing Tong Ren Tang, a także krótki kurs ćwiczeń relaksacyjnych.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców przygotowali sponsorzy cyklu – BMW Poland oraz Beijing Tong Ren Tang.

Cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu – w tym roku będą to torby golfowe lub Travel Covery z kolekcji BMW Golfsport. Wspaniała nagroda trafi w ręce zawodniczek lub zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Żeby liczyć się w grze o torby golfowe, trzeba zagrać w przynajmniej czterech turniejach cyklu.

BMW Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych tradycyjnie w każdą drugą środę miesiąca od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP. Klasyfikacja pucharowa podzielona jest na kategorie: 0-26.4; 26.5-36.0; 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.