Cykl Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge rozstrzygnięty!

Wielkie emocje do ostatniego dołka w rywalizacji o nagrody główne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Pojedyncze uderzenia przesądziły o tym, do kogo trafiły wyjątkowe torby golfowe.

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Po raz kolejny oprócz rywalizacji w każdym z turniejów grano także o nagrody za cały cykl. Z siedmiu turniejów brane pod uwagę były cztery najlepsze rezultaty. Zwycięzcą zostawała osoba z największą liczbą punktów. Dzięki wspaniałym nagrodom – torbom golfowym Taylor Made sygnowanym przez Audi – rywalizacja nabrała pikanterii i walka toczyła się do ostatniego dołka.

W kategorii HCP 0-26,4 październikowy turniej wygrał Tadeusz Szumlicz, a na podium stanęli jeszcze Jan Radziszewski oraz Franciszek Iwaniuk. Ten ostatni okazał się być najrówniejszym graczem przez cały sezon i z dorobkiem 125 punktów triumfował w klasyfikacji generalnej swojej kategorii.

W kategorii HCP 26,5-36,0 kluczem do sukcesu było imię Piotr. W październikowym turnieju triumfował Piotr Wietrak, przed Piotrem Smolarzem i Piotrem Błędzińskim. Ta trójka zdominowała rywalizację w sezonie, a najlepszy z nich okazał się Błędziński, który wygrał w sezonie trzy turnieje i zgromadził w sumie 137 punktów w klasyfikacji generalnej.

Niesamowita walka toczyła się w kategorii GreenCard Kobiet. Ostatni turniej przesądził o tym, kto wygrał nagrodę główną cyklu. Przez cały sezon na pierwszym miejscu zmieniały się Agnieszka Ostrowska z Agnieszką Krasnowską, ale ostatecznie pogodziła je Ewa Kulwicka. Przesądził o tym październikowy turniej i trzecia lokata Kulwickiej (1. miejsce zajęła Małgorzata Więcko, 2. Joanna Krystyniak).

W kategorii Greencard mężczyzn trzeci turniej w sezonie wygrał Michał Owczarek i to on wygrał klasyfikację generalną cyklu. W październikowych zawodach na podium stanęli jeszcze Marek Perkowski oraz Karol Bogucki.

Olimpijski gość

Październikowy turniej swoją obecnością uświetnił snowboardzista Mateusz Ligocki, który startował w igrzyskach w Turynie oraz Vancouver, a od wielu lat dzieli golfową pasję. Był to jego pierwszy start w Wilanowie, ale, jak sam zapowiedział, na pewno nie ostatni.

Rekordowy sezon

14 pań i 32 panów w kategorii GreenCard, a ponadto 48 graczy w kategoriach handicapowych. W sumie 94 różnych graczy wystąpiło w siedmiu turniejach. Cieszy szczególnie duża frekwencja wśród graczy dopiero stawiających swoje pierwsze kroki w golfie.

Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo w turniejach, tworzenie wspanialej atmosfery i sportową rywalizację.

Dziękujemy marce Audi – partnerowi obiektu oraz sponsorowi tytularnemu cyklu turniejów, która była fundatorem nagród, prowadziła jazdy testowe oraz z zaangażowaniem pracowała przez cały sezon na rzecz rozwoju golfa. Polska jest m.in. jednym z 54 krajów, w których organizowany jest Audi quattro Cup.

Dziękujemy całemu zespołowi Golf Parks Poland za przygotowanie turnieju oraz pola do gry. Podziękowania należą się też instruktorom, „Kucharzom T&S”, a także członkom Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie, który wystawia jak zwykle najliczniejszą reprezentację w każdym turnieju.

Do zobaczenia w kolejnym sezonie już w kwietniu!

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIK -> KLIKNIJ TUTAJ

Lista zwycięzców październikowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Tadeusz Szumlicz 14,4
2 Jan Radziszewski 14,8
3 Franciszek Iwaniuk 17,7
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Wietrak 10,8
2 Piotr Smolarz 12,0
3 Piotr Błędziński 14,3
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Małgorzata Więcko 26
2 Joanna Krystyniak 29
3 Ewa Kulwicka 29
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Michał Owczarek 24
2 Marek Perkowski 24
3 Karol Bogucki 25
Putting Competition
Kobiet Małgorzata Więcko 15
Mężczyzn Tadeusz Szkałuba 13
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m
Dołek #1 – 65 m
Dołek #2 – 78 m
Dołek #2 – 63 m Karol Bogucki 2,86 m
Dołek #3 – 54 m Piotr Błędziński 9,35 m
Dołek #3 – 48 m Mirosław Hlubiński 12 m
ZWYCIĘZCY CYKLU
GC Kobiet Ewa Kulwicka 125
GC Mężczyzn Michał Owczarek 137
HCP 26,5-36,0 Piotr Błędziński 137
HCP 0-26,4 Franciszek Iwaniuk 125
Comments are closed.