Drugi turniej Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge za nami!

Sezon golfowy rozkręca się na dobre. W środowe popołudnie na obiekcie Golf Parks Poland odbył się drugi turniej Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge. Prezentujemy wyniki zawodów.

Turniej rozegrano na sześciu dołkach (2×3 dołki) w czterech kategoriach. Dodatkowo, przeprowadzono rozgrywkę closest to the pin na trzech dołkach oraz konkurencję puttowania. Początkujący adepci mogli doskonalić swoje umiejętności w akademii golfa.

W klasyfikacji handicapowej 1/3 stableford wśród kobiet triumfowała Monika Kołowrotna przed Anną Dziekan i Ann Nguyen. Z kolei wśród mężczyzn najlepszy okazał się Franciszek Iwaniuk, nieznacznie wyprzedzając Piotra du Château i Jana Radziszewskiego.

Ciekawie było również w kategorii Zielonej Karty – zwyciężył Mateusz Sikorowicz, drugi był Rafał Maciąga, a na trzecim miejscu uplasował się Radosław Radowski z czterema uderzeniami straty do zwycięzcy. W kategorii Juniorów warto zwrócić uwagę na dobry wynik Thuylinh Phung, który z wynikiem 26 uderzeń w cuglach pokonał drugą Kalinę Światełko-Nachtlicht i trzeciego Ksawerego Podkańskiego.

Najlepszą celnością w konkurencji closest to the pin wykazał się Manfred Schatovich, po jego uderzeniu piłka wylądowała w odległości dwóch metrów i 20 centymetrów od drugiego dołka W konkurencji puttowania zwyciężył Jan Radziszewski. Najlepszą w kategorii kobiet okazała się Anna Dziekan.

Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge jest drugą edycją imprezy na obiekcie Golf Parks Poland. W sezonie 2012 rozegrano już dwa turnieje, przed nami jeszcze pięć rozgrywek, odbywających się cyklicznie w każdą drugą środę miesiąca.