Wybierz język:
Polski
English
Kontakt: tel. +48 22 424 70 83, +48 609 046 802
Driving Range

Driving Range to obiekt sportowy przeznaczony do nauki i treningu gry w golfa.

Golfista i osoba ucząca się gry w golfa trenuje na strzelnicy golfowej uderzenie – zamach  golfowy (ang. golf swing) poprzez wybijanie piłek na długie i krótsze odległości, szlifuje  technikę gry, celność i umiejętność wybijania piłek różnymi kijami.  Na driving range odległości  zaznaczone są tablicami z dystansem w metrach lub jardach  i rozstawionymi flagami golfowymi.

Strzelnica golfowa w Wilanowie wyposażona jest w 30 stanowisk z matami ze sztucznej trawy, z czego 14 znajduje się pod zadaszeniem. Umożliwia to grę niezależnie od pogody. Halogeny oświetlające w całości teren Driving Range dają możliwość gry także w godzinach wieczornych (do 22:00, 7 dni w tygodniu).

Driving range to również obszar do wybijania piłek z naturalnej trawy, co odwzorowuje grę na polu.

U nas znajdziesz:

  • bunkier z piachem – sand bunker, naturalna przeszkoda, z  której golfista wybija piłkę
  • putting green – miejsce  z najkrótsza trawą  z dołkami do nauki wbijania piłek

Golfista może kupić  koszyk  50 piłek oraz wypożyczyć  trzy kije za łączną kwotę 35 złotych.

Korzystając z opcji zakupu karnetów z większą liczbą koszy zapłacisz jeszcze mniej – ofertę karnetów znajdziesz pod zakładką  Cennik

Na strzelnicy golfowej oddajemy do dyspozycji  profesjonalny zespół  instruktorów ze związku PGA (Professional Golf Association), którzy uczą gry w golfa od podstaw lub trenują zaawansowanych golfistów.

Na driving range golfista gra piłkami treningowymi, które mogą być bardziej twarde i mają mniej warstw niż piłki zgodne z  Regułami Gry w Golfa, którymi gra się na polu golfowym.

Różne rodzaje i marki piłek golfowych (Bridgestone, Titleist, Srixon, Callaway, Spalding, Wilson) dostępne są w sklepie na terenie driving range  w Wilanowie. Piłki turniejowe należy dobrać odpowiednio do umiejętności golfisty i warunków gry na polu.

Kije golfowe, którymi trenuje się na driving range i gra na polu golfowym dzielą się na:

  • żelaza – irony zazwyczaj o numerach od 3 do 9, do wybijania piłek na dłuższe odległości
  • żelaza krótkie - wedge, o dużym kącie nachylenia główki kija: pitching wadge – do krótkich uderzeń, sand wadge – do wybijania piłek z bunkra z piachem (jedna z przeszkód na polu, drugą jest woda)
  • drewna - woody: z numerem 3, 5, w damskich zestawach również 7 i 9
  • driver - drewno numer 1 – ulubiony kij wszystkich golfistów i uczących się. Ulubiony ponieważ piłka nim uderzona leci najdalej
  • putter - kij którym „toczymy” piłkę do dołka.  Trening puttowania ćwiczymy na putting gree - miejsce z najkrócej wystrzyżoną  trawa, z wyciętymi dołkami do treningu. Putter jest najczęściej używanym kijem, około 30 razy na 18 dołkach, czyli pełnowymiarowym polu golfowym.