Lato pełne golfowych sukcesów dla juniorów z Wilanowa

Grupa juniorów trenujących w ramach programu Golf Parks Poland i Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie latem nie próżnowała. Jest postęp w grze, pasja rośnie, a gabloty w domach zaczynają wypełniać się pucharami.
Serce nam rośnie patrząc na to, jak rozwija się golfowa młodzież w Wilanowie. To lato dla grupy trenującej pod okiem trenera Piotra Ragankiewicza było niezwykle intensywne i obfitujące w sportowe wydarzenia. A finisz rodem z PGA Tour. W ostatnich sierpniowych dniach nasi juniorzy dzielnie rywalizowali w dwóch ważnych młodzieżowych turniejach – finałowym Audi Junior Tour oraz w US Kids Poland Championship.

Z dwudniowego turnieju Audi Junior Tour Masters, którego gospodarzem była Lisia Polana, juniorzy z naszej grupy przywieźli trzy puchary. Matylda Kuna zajęła trzecie miejsce w grupie hcp 18,5 – 26,4, Jan Czarnecki był trzeci w grupie hcp 26,5 – 54,0, a Konstanty Łuczak wygrał Kategorię Chłopców. Kostek przywiózł także dodatkowe nagrody za cały cykl Audi Junior Tour – był 2. w stroke play netto i 3. w stroke play brutto w swojej kategorii. Gratulujemy!

W ostatnich dniach sierpnia pole w Rajszewie gościło najmłodszych golfistów w ramach US Kids Poland Championship i tam też błysnął Konstanty. W kategorii chłopców do lat 10 zajął świetne trzecie miejsce. Marcin Kuna na dołku numer 14 zaliczył swoje pierwsze turniejowe hole in one, a w turnieju zagrali jeszcze Jan Czarnecki, Gustaw Zieliński, Jan Chmal oraz Matylda Kuna.

Wyniki juniorów cieszą nas niezmiernie, ale ważniejsze jest to, że widzimy, jak golfowa pasja ciągle w nich kwitnie i jak chętnie biorą udział w kolejnych zajęciach. Cała grupa poprawia się z turnieju na turniej, ma coraz większe osiągnięcia, a dobre wyniki jednych motywują pozostałych juniorów. To także jest budujące.

Cieszymy się, że młodzi gracze mogą liczyć na wsparcie doświadczonych golfistów, tak jak to było podczas sierpniowych mistrzostw Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie. Przeczytaj, jak zagrali juniorzy w mistrzostwach KKGW >>

Zapisy do jesiennego Programu dla Juniorów wciąż trwają!

Sportowy rozwój dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetów Golf Parks Poland oraz Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie. Od lat zachęcamy młodzież do aktywnego trybu życia, zarażamy pasją do gry w golfa. Ćwiczymy przez całą wiosnę, lato i jesień, ale nasze zajęcia kontynuujemy także zimą, czym pokazujemy, że golf jest sportem całorocznym nawet w naszym klimacie. Trwają zapisy do edycji jesiennej Golfowego Programu dla Juniorów, która wystartuje w drugi weekend września.

Dowiedz się więcej >>

Comments are closed.