Niesamowite emocje w finale Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge

Nieprawdopodobne zakończenie sezonu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge z dogrywką święcącymi piłkami.

To było rewelacyjne podsumowanie cyklu, który trwał od kwietnia do października. Na decydujące starcie stawili się wszyscy pretendenci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Emocji nie brakowało do ostatniego dołka, a najwięcej ich było w kategorii GreenCard kobiet, gdzie do wyłonienia zwyciężczyni cyklu potrzebna była dogrywka. A ta odbyła się po zmroku – świecącymi piłkami, na oświetlony green i z kibicami podążającymi za każdym uderzeniem.

Bożena Manulik i Czesława Kempińska przed turniejem remisowały ze sobą. W ostatnim turnieju obie panie nie poprawiły swoich wyników, więc po zakończeniu wszystkich rozgrywek musiała być przeprowadzona dogrywka. Emocje sięgały zenitu gdy po pierwszym dołku panie miały wynik po pięć uderzeń. Trzeba było rozegrać kolejny dołek i do ostatniego putta nie było wiadomo kto zwycięży. Pani Czesława trafiła dwumetrowego putta na wynik 4, czego nie powtórzyła pani Bożena. Turniej w GreenCard kobiet wygrała Kasia Smoter, a zwyciężczynią cyklu została Czesława Kempińska.

W GreenCard mężczyzn Adam Burda, Paweł Wypych i Bernard Szymański ukończyli rywalizację w październikowym turnieju z takim samym wynikiem, a o kolejności zadecydował countback. Adam Burda, wygrywając ostatni turniej, przypieczętował triumf w tej kategorii w klasyfikacji generalnej.

Marcin Czarnecki wygrał październikowy turniej Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge w kategorii 26,5-36,0, a najlepszym graczem w przekroju całego sezonu był Krzysztof Jezierski, który tylko raz na sześć startów zajął miejsce niższe niż w czołowej dwójce.

W klasyfikacji generalnej kategorii 0-26,4 triumfował Piotr Błędziński, ale ostatniego turnieju sezonu nie wygrał. Lepsze wyniki osiągnęli Jacek Krukowski i Piotr Lenard.

Moc nagród i podziękowań

Październikowy turniej kończył sezon, więc uczestnicy Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge wrócili do domu z rękami pełnymi nagród. Oprócz wyróżnienia najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach i konkursach dodatkowych, nagrodziliśmy też zwycięzców cyklu oraz zawodników, którzy uplasowali się w czołowych trójkach swoich kategorii na koniec sezonu.

„W imieniu marki Audi dziękuję wszystkim uczestnikom turniejów Audi Pitch&Putt Wilanów Challenge za wspaniałą atmosferę i sportową rywalizację. Gratuluję zwycięzcom. Cieszymy się, że możemy wspierać cykl, który promuje grę w golfa i wspiera graczy w stawianiu pierwszych kroków w rywalizacji.” Małgorzata Stachowska, Kierownik ds. komunikacji Audi.

Chcielibyśmy pogratulować zwycięzcom i podziękować wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w Audi Pitch & Putt w sezonie 2019. Szczególne podziękowania należą się marce Audi – sponsorowi tytularnemu cyklu i fundatorowi nagród. Dziękujemy Royal Golf  Club Wilanów za patronat, a wszystkim pracownikom Golf Parks Poland za zaangażowanie w organizację całego cyklu.

Sezon 2020 w planach

W 2019 roku w 97 golfistów wystartowało w przynajmniej jednym turnieju cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Prawie połowa z nich rywalizowała w kategoriach GreenCard, co jest dowodem na to, że to świetna forma rywalizacji na początek golfowej przygody. Cieszymy się, że instruktorzy polecają tę formę rywalizacji swoim podopiecznym. W 2019 roku, którego uczniowie walczyli do ostatnich zawodów o triumf w poszczególnych klasyfikacjach generalnych.

W sezonie 2020 planujemy dalszy rozwój cyklu i powrót do rywalizacji w kategorii juniorskiej.

ZWYCIĘZCY CYKLU AUDI PITCH & PUTT WILANÓW CHALLENGE 2019

HCP 0-26,4 – Piotr Błędziński (137 pkt)
HCP 26,5-36,0 – Krzysztof Jezierski (134 pkt)
GrennCard kobiet – Czesława Kempińska (125 pkt)
GreenCard mężczyzn – Adam Burda (131 pkt)


Pełne wyniki oraz klasyfikacje generalne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge w zakładce TURNIEJE >>

Lista zwycięzców październikowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge:

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Jacek Krukowski 12,5
2 Piotr Lenard 13,5
3 Piotr Błędziński 14,5
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Marcin Czarnecki 11,2
2 Krzysztof Jezierski 12,0
3 Elina O’Higgins 14,2
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Kasia Smoter 26
2 Alexandra Smoter 28
3 Czesława Kempińska 28
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Bernard Szymański 27
2 Paweł Wypych 27
3 Adam Burda 27
Putting Competition
Kobiet Kasia Smoter 6
Mężczyzn Piotr Lenard 7 Tadeusz Szumlicz 7
Closest to the pin
Dołek #1 – 81 m —-
Dołek #1 – 65 m Max Smoter 611 cm
Dołek #2 – 78 m
Dołek #2 – 63 m Krzysztof Jezierski 31 cm
Dołek #3 – 54 m Rhea Wiatr 143 cm
Dołek #3 – 48 m Piotr Lenard 802 cm

INFORMACJE O AUDI PITCH&PUTT WILANÓW CHALLENGE

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników. Równolegle z każdego teeboxa prowadzony jest konkurs Closest to the Pin, a na greenie Putting Competition. Sponsorem nagród jest marka Audi.

Comments are closed.