Piękny początek sezonu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge!

Niesamowite wyniki, nowy konkurs dodatkowy, wspaniałe nagrody i atrakcje od Audi i Ballantines oraz wielkanocne niespodzianki – rywalizacja w cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge rozpoczęła się na dobre.
W trakcie całego turnieju wszyscy uczestnicy oraz goście Golf Parks Poland mieli możliwość przetestowania topowych modeli marki Audi – sponsora tytularnego cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge. Do dyspozycji były Audi RS6, Audi SQ7 oraz Audi S8 Plus, a dodatkowo nasi goście mogli poznać też dwie rynkowe nowości – Audi A5 Sportsback oraz Audi Q5.

Audi ufundowało też nagrody główne – w kwietniu były to ręczniki oraz piłki golfowe – dla najlepszych graczy w czterech turniejowych kategoriach. W pierwszym turnieju emocji nie brakowało do ostatniego dołka. W kategorii 0-26,4 w kwietniowym turnieju triumfował Piotr du Chateau, który wyprzedził Franciszka Iwaniuka oraz Bogdana Mizielińskiego. W kategorii 26,5-36,0 najlepszy był Piotr Błędziński, a z nim na podium stanęli dwaj młodzi golfiści – Jakub Kołaczewski i Jan Czarnecki.

Kategoria Greencard podzielona jest na klasyfikację kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań startowała tylko jedna zawodniczka – Ewa Sołonin. W rywalizacji panów najlepszy był Michał Owczarek, drugie miejsca zajął Dariusz Bąk, a trzeci był Karol Bogucki.

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge

Od tego sezonu zmieniliśmy format konkursu dodatkowego, czyli Putting Competition. Nowa formuła przypadła do gustu wszystkim grającym. Wśród kobiet najlepsza była Anna Dziekan, rywalizację mężczyzn wygrał Piotr Smolarz. Nagrody w konkursie dodatkowym oraz za Closest to the pin ufundował Ballantines. Były to zaproszenia na czerwcowy Whisky Sopot Live.

Przez cały turniej oprócz testów aut marki Audi nasi goście wzięli udział w degustacji irlandzkiej whisky Telling, laureata wielu prestiżowych wyróżnień, a na koniec dla wszystkich uczestników czekała wielkanocna niespodzianka od Golf Parks Poland i Ballantines.

Rywalizacja o nagrody główne rozpoczęta!

Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge to cykl siedmiu turniejów rozgrywanych od kwietnia do października na polu Pitch & Putt w Wilanowie. Gra się na sześciu dołkach (2×3 dołki) w systemie Strokeplay netto 1/3 HCP w kategoriach 0-26.4; 26.5-36.0 oraz Strokeplay brutto 37.0-54.0 (oddzielnie mężczyźni i kobiety). Turniej rozgrywany jest w formacie shot gun o pełnych godzinach po maksymalnie 12 zawodników.

Nagrody przyznawane są za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Równolegle do turnieju Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge, na polu prowadzony jest konkurs Closest to the Pin z każdego tee boxa. W godz. 17:30 – 19:00 na greenie treningowym można spróbować swoich sił w Putting Competition (w kategorii kobiet i mężczyzn). Sponsorem nagród jest Audi.

Przez cały sezon toczy się rywalizacja o nagrody główne cyklu Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge – torby golfowe Taylor Made sygnowane przez Audi. Żeby liczyć się w klasyfikacji generalnej i mieć szansę na końcowy triumf, trzeba wziąć udział w czterech turniejach w sezonie.

Lista zwycięzców kwietniowego Audi Pitch & Putt Wilanów Challenge poniżej.

Kategoria 1/3 HCP 0- 26,4
Miejsce Imię i nazwisko Wynik netto
1 Piotr du Chateau 15
2 Franciszek Iwaniuk 16
3 Bogdan Mizieliński 17 1/3
Kategoria 1/3 HCP 26,5 – 36,0
1 Piotr Błędziński 10
2 Jakub Kołaczewski 13
3 Jan Czarnecki 17 2/3
Kategoria Green Card Kobiet
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Ewa Sołonin 24
2
3
Kategoria Green Card Mężczyzn
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Michał Owczarek 20
2 Dariusz Bąk 23
3 Karol Bogucki 26
Kategoria PRO
Miejsce Imię i nazwisko Wynik brutto
1 Martin Hejger 21
2 Jakub Gano 23
3 David Ekberg 23
Putting Competition
Kobiet Anna Dziekan 7
Mężczyzn Piotr Smolarz 6
Closest to the pin
Dołek #1 Dariusz Bąk 402 cm
Dołek #2
Dołek #3 Anna Dziekan 430 cm
Comments are closed.