Pierwszy turniej w 2013 roku za nami

Zamiast trawy śnieg do połowy łydki. 10 stopni poniżej zera i sypiący się na głowę puch. Najbardziej wytrwałym golfistom nawet taka pogoda nie przeszkadzała, by rozegrać pierwszy w 2013 roku turniej Golf Parks Poland i Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie.
W sobotę na naszym polu Pitch and Putt 14 golfistów i golfistek pomarańczowymi i nieco większymi niż zwykle piłkami próbowało przy jak najmniejszej liczbie uderzeń trafić dołka. A nie było to proste.

Zdradliwe podmuchy wiatru, głęboki śnieg, który utrudniał znalezienie właściwego sposobu na uderzenie piłki czy zmrożony green, po którym piłka nie zawsze toczyła się tak, jakby tego chciał gracz – to tylko kilka utrudnień, z jakimi musieli zmierzyć się golfiści. Co więcej, jaskrawy kolor piłki wcale nie gwarantował tego, że było ją łatwo znaleźć w wysokim na ponad 15 cm śniegu. O wybijaniu z bunkra nawet nie wspominamy.

Najlepiej z trudnymi, zimowymi warunkami poradzili sobie Mirosław Dziekan (1. miejsce), Piotr du Château (2. miejsce) i Mariusz Dempniak (3. miejsce). W śniegu dobrze czuła się też jedyna juniorka w turnieju Matylda Kuna, która ogrywała bardziej doświadczonych rywali.

Uczestnikom turnieju dziękujemy za fantastyczną sportową i towarzyską atmosferę, a wszystkich już teraz zapraszamy na cykl turniejów Noble Bank Pitch & Putt Wilanów Challenge! Pierwsze zawody już 10 kwietnia 2013 roku. Szykujcie formę!

Zdjęcia z zimowego turnieju są już na Facebooku Golf Parks Poland

Comments are closed.