Wybierz język:
Polski
English
Kontakt: tel. +48 22 424 70 83, +48 609 046 802
Aktualności

Tom Watson to amerykański golfista urodzony 1949 r. w Kansas. Dzięki rozmiarowi swoich osiągnieć nazywany często legendą golfa.

Tom ukończył studia na Stanford University na kierunku psychologia, podczas studiowania dużo czasu poświęcał grze w golfa, na  zawodowstwo przeszedł w 1971 r. ale uchodził za golfistę który nie potrafił sobie radzić z dużą presją. Watson zaczął trenować z Byronem Nelsonem, który został jego mentorem oraz przyjacielem. Pierwsze zwycięstwo na PGA tour Tom odniósł w 1974 r. co było zalążkiem jego wielkiej kariery. Watson w latach 1975-1984 był prawie nie pokonany, jedynym golfistą będącym w stanie mu zagrozić był Jack Nicklaus. Tom w PGA tour triumfował prawie 40 razy, ostatnie zwycięstwo w PGA  odniósł w 1998 r. a od 1999 zaczął grać w Champions Tour. Tom został okrzyknięty golfistą roku 2003, natomiast nie był to dla niego szczęśliwy okres, jego wieloletni caddy okazał się być chory na stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Watson chcący ratować przyjaciela otworzył fundacje walczącą z ALS i wpłacił datki w wysokości 1 mln. dolarów na rzecz fundacji. Przez rok 2003 Tom zebrał ponad 3 mln. dolarów na walkę z ALS.

Tom Watson wielokrotnie triumfował w cyklu Champions aż 14 razy.  Jego kariera zbliżała się ku końcowi ostatnie zwycięstwo odniósł w 2018 roku w Masters Tournament Par-3 Contest mając 68 lat, co czyni go najstarszym zwycięzcą tego turnieju.

W 2019 zagrał ostatnią rundę w karierze na Senior British Open.

Tom Watson to nie tylko znakomity golfista o legendarnym swingu ale i człowiek o solidnych zasadach i wielkim sercu.

Zobacz również

Zielona Karta 2021 - kurs, terminy, zapisy

Kurs na Zieloną Kartę dla początkujących golfistów i wszystkich, którzy wcześniej nie grali w golfa. Terminy i zapisy. | więcej

Treningi golfowe w Wilanowie - zapraszmy

Zapraszamy na indywidualne treningi golfowe do Wilanowa. | więcej

Wesołych Świąt i wszystkiego golfowego w 2021 roku!

Wszystkim naszym gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. | więcej