Zimowy Golfowy Program Juniorski – podsumowanie

Pod okiem trenera Piotra Ragankiewicza oraz Anny Petrzak z Golf Parks Poland grupa młodych golfistów bawiła się golfem i trenowała w ramach Zimowego Golfowego Programu Juniorskiego.

W Golf Parks Poland wierzymy, że golfowy trening nie musi ograniczać się do kilku cieplejszych miesięcy, a pracować nad swoimi umiejętnościami i formą można w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Naszym nadrzędnym celem jest troska o zdrowie i kondycję fizyczną młodych golfistów. Do ciągłego rozwoju, ale też czerpania przyjemności z gry i unikania ryzyka kontuzji, potrzebne są regularne zajęcia i stała konsultacja z trenerem. To dlatego zimą postanowiliśmy kontynuować program juniorski, który od wiosny do jesieni prowadziliśmy w Golf Parks Poland.

Program jest oparty o kanadyjski program LTAD – Long Term Athletic Development, Narodowy Program Rozwoju Juniorów Polskiego Związku Golfa i badania specjalistów z Titleist Perfomance Institute. Każde zajęcia wypełnione były ćwiczeniami i grami ruchowymi, specjalnie dobranymi zadaniami, budującymi najważniejsze wzory ruchowe – tzw. functional movements patterns, i nauką gry w golfa. Trening trwał 90 minut i był wypełniony różnymi czynnościami,zabawą i nauką gry w golfa w golfa.

„Większość zajęć zimowych odbywało się na hali sportowej w Wilanowie. Poza treningami golfowymi ze sprzętem Short Golf – przystosowanym do gry dla juniorów w pomieszczeniach zamkniętych, co spotkanie dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach ogólnorozwojowych opartych na kanadyjskim programie Long Term Athlete Development i systemie Titleist Performance Institute. Zastosowanie tych rozwiązań gwarantuje, że juniorzy rozwijają się i ćwiczą wg programu, który obowiązuje w największych akademiach golfowych na świecie. Trening koordynacyjny i motoryczny, przystosowany dla wieku uczestników, pomoże juniorom w przyszłości osiągnąć sukcesy w każdej dyscyplinie sportu, nie tylko na polu golfowym.” – mówi trener Piotr Ragankiewicz.

To z nim oraz Anną Petrzak z Golf Parks Poland grupa młodych golfistów trenowała w Szkole Podstawowej w Wilanowie oraz na symulatorach w Centrum Golf.

„Praca z juniorami na podstawie tego systemu jest przyjemnością zarówno dla uczestniczących juniorów, jak i trenera. Cieszę się, że to właśnie na Wilanowie postanowiliśmy postawić na pracę z najmłodszymi według najwyższych standardów globalnych, które poza USA i Kanadą są jeszcze na etapie wprowadzania na dużą skalę. Progres już widać i jestem pewny, że efekty pracy będą widoczne na polu golfowym.” – dodaje trener Ragankiewicz.

Szanse na progres na polu golfowym są duże, ale nie to jest najważniejsze w pracą z młodymi sportowcami. Zimowe treningi były też zachętą dla dzieciaków do aktywnego trybu życia i miały w nim zaszczepić pasję do tego pięknego sportu.

Program Juniorski w Golf Parks Poland będzie kontynuowany w 2016 roku. Więcej szczegółów niebawem na stronie, a chętnych do zimowego treningu nadal zapraszamy, dołączcie do nas!

Zimowy trening dla juniorów odbywa się w każdą sobotę, juniorzy do lat 10 – 15:30, juniorzy starsi 17:00. Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem info@golfparkspoland.pl.

Comments are closed.