Wybierz język:
Polski
English
Kontakt: tel. +48 22 424 70 83, +48 609 046 802
Aktualności

Nie ruszyliśmy w tym roku na Majorkę po wiktorię na miarę wiedeńskiej. Jeszcze na lotnisku Okęcie, grupa spod znaku Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie, nastawiała się bardziej na podbój malowniczej plaży w Santa Ponsa, niż na odbiór pucharów w Turnieju siostry króla szwedzkiego Birgitty, organizowanym od 13 lat w kompleksie golfowym Santa Ponsa o kilkanaście kilometrów na południowy wschód od Palmy. Turniej odbył się w dniach 15-18 września 2004r. Przewidywaliśmy raczej marginesowość i rolę egzotycznej otoczki zmagań rodaków tak wielkich sław jak Aniki Sorenstam, Jaspera Parnevika, Bernharda Langera, Collina Montgomery czy Seve Ballesterosa.

Ale o dziwo trzy słoneczne, wrześniowe dni zmagań na pięknych, porośniętych palmami polach kompleksu Habitat Golf Santa Ponsa (własność rodziny Nigorra) przyniosły nieoczekiwane wyniki.
Po zwycięstwach najlepszej polskiej golfistki Agnieszki Pielaszek w najniższej kategorii handicapowej pań, Iwony Bruckner – wyższa kategoria handicapowa, Macieja Guzowskiego – kategoria 19,5 – 28,4 oraz Austriaka mieszkającego w Polsce Manfreda Schatovicha kategoria – 28,4 – 36, wywołaliśmy niemałe uczucia zawiści w gronie miedzynarodowej stawki, co tylko spotegowało uczucia narodowej i sportowej dumy w naszej ekipie.
W maju przyszłego roku na Turnieju o Puchar Polski (Copa Polonia) organizowanym w tym samym klubie w Santa Ponsa mamy nadzieję na jeszcze wieksze sukcesy! W tym duchu trenujemy już zawzięcie. Zwycięzcy ze słonecznej wyspy, Polscy Konkwistadorzy hiszpańskiej Majorki!

Zobacz również

Dzień otwarty w Golf Parks Poland

Dziękujemy wszystkim przybyłym na wczorajszy Dzień Golfa w imieniu Golf Parks Poland, Dzielnicy Wilanów, Polskiego Związku golfa i Lexus Warszawa Radość! Dni Wilanowa 2021 możemy uznać za udane. | więcej

Dzień Golfa - Dni Wialnowa

Jak co roku na Wilanowie obchodzimy Dni Wilanowa. Tym razem postanowiliśmy przygotować coś specjalnego na tę okazję. | więcej

Sylveco Challange - wyniki sierpień

Po raz kolejny frekwencja i pogoda dopisała podczas piątego już turnieju Sylveco w tym sezonie! | więcej